Neonowy biustonosz semi cup uszyty z bawełny
Koronkowy biustonosz plunge w kolorze czerwonym i fuksji
Biały tiulowy biustonosz plunge z błękitnymi dodatkami

Jaki biustonosz zapewni wygodę przez cały dzień?

Wygodę może zapewnić tylko dobrze dopasowana bielizna a wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza to często nie lada wyzwanie.

Podstawą jest dokładne zdjęcie miary z obwodu piersi oraz obwodu pod biustem.

Czarny bawełniany biustonosz semi cup

obwód piersi

Obwód piersi mierzymy luźno. Panie, które posiadają bardzo duży biust lub obecna jest ptoza piersi powinny zmierzyć obwód biustu w pozycji pochylonej. Tak by wynik nie był przekłamany. Ptoza – gruczoł opadł poniżej fałdu podpiersiowjego, powodując brak wypełnienia granego bieguna piersi.

obwód pod biustem

Obwód pod biustem mierzymy ciasno. Dobrze dobrany obwód biustonosza to podstawa jego dobrego dopasowania i właściwego podtrzymania biustu. Pełni to najistotniejszą rolę. To właśnie obwód powinien nieść większość wagi biustu, a nie ramiączka, jak myśli wiele kobiet. Jeśli obwód biustonosza jest za duży, nie będzie odpowiednio pełnił swojej funkcji. Cała waga spocznie właśnie wtedy na ramiączkach. Tak źle dobrany biustonosz doprowadzi Cię do bólów odcinka szyjnego kręgosłupa, spowoduje odgniecenia od ramiączek. Także sam biust nie będzie dobrze się prezentować. Pamiętajmy też, że obwód biustonosza uszyty jest między innymi z elastycznych materiałów więc po kilku założeniach może nieznacznie się rozciągnąć.

Obwód powinien nieść większość wagi biustu.

Każda marka ma swoją rozmiarówkę. Dlatego nie kieruj się tym co jest napisane na metce. W Ann’s Wonderland żeby ułatwić wybór odpowiedniego rozmiaru, rozmiar miseczki biustonosza oraz rozmiar jego obwodu to dwa niezależne od siebie rozmiary. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci manewrować pomiędzy różnymi rozmiarami. Jeżeli znasz swój rozmiar biustonosza w rozmiarówce w której rozmiar miseczki zmienia się w zależności od wielkości obwodu skorzystaj z powyższej tabeli. Dobierzesz wtedy właściwą miseczkę biustonosza marki Ann’s Wonderland. Więcej przeczytasz w poście o czytaniu tabeli rozmiarów.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.