Czytanie tabeli rozmiarów

czyli jak w prosty i szybki sposób sprawdzić swój rozmiar biustonosza.

Biały tiulowy biustonosz na każdy rozmiar biustu

 

Cześć nazywam się Anna Zadrożna. Jestem konstruktorem oraz projektantem bielizny Ann’s Wonderland. Wytłumaczę jak poruszać się po tabeli rozmiarów. Dzięki tej wiedzy bez problemu wybierzesz dla siebie nie tylko piękny biustonosz ale też dobrze dobrany. 

pamiętaj, że wszystkie wymiary, które zdejmujemy za pomocą miarki są jedynie poglądowe. To Ty decydujesz czy dany rozmiar leży zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Jako gorseciarka przedstawię jedynie jak biegle manewrować między rozmiarami.

tabela rozmiarów miseczek biustonoszy dla rozmiarów europejskich

Powyżej tabelka przedstawiająca skomplikowaną europejską rozmiarówkę w której rozmiar miseczki zmienia się w zależności od obwodu pod biustem. Ten system rozmiarów okazał się na tyle trudny dla klientek, że niezbędna przy manewrowaniu różnymi rozmiarami jest pomoc brafiterki. 

Zrobiliśmy to prościej

W Ann’s Wonderland rozmiar miseczki i rozmiar obwodu to DWA niezależne rozmiary. Manewrując między rozmiarami nie musisz zastanawiać się jak rozmiar obwodu wpłynie na objętość miski. Jeżeli znasz swój rozmiar europejski i chciałabyś sprawdzić odpowiadający mu rozmiar miseczki w Ann’s Wonderland skorzystaj z powyższej tabeli. 

A co z brytyjską rozmiarówką?

W brytyjskiej rozmiarówce również jest system rozmiarów, w którym rozmiar miseczki zmienia się w zależności od rozmiaru obwodu. Natomiast ten sam rozmiar miseczki kryje się pod inną literką. Poniżej przedstawiam, który rozmiar miseczki kryje się pod którą literką w rozmiarze brytyjskim.

 

 

Tabelka po prawej stronie pokazuje, które literki określają ten sam rozmiar miseczki dla rozmiaru europejskiego i brytyjskiego. Dla przykładu europejski rozmiar miseczki G będzie w rozmiarówce brytyjskiej pod literką F. 

tabela rozmiarów miseczek biustonoszy dla rozmiarów brytyjskich

Miara idealna istnieje

Wszystkie sposoby zdejmowania miary były dla mnie niewystarczające, żeby na ich podstawie móc dobrać biustonosz idealnie leżący na biuście. A przecież nikt nie chce tracić nerwów podczas przymierzania kupionej bielizny, w której źle wyglądamy przez nieprawidłowo dobrany rozmiar.

Miarka krawiecka lub gięty krzywik i gotowe

Czas zmierzyć swoją pierś. Tak, dobrze przeczytałaś – pierś, a żeby to zrobić potrzebujemy czegoś giętkiego czym będziesz miała możliwość zdjęcia miary po łuku. Początek centymetra przyłóż do mostka i obejmij centymetrem całą swoją pierś aż do strony pachy. Jeżeli posiadasz ptozę piersi pomiar dobrze zrobić w pozycji pochylonej. Z tak zdjętą miarą dobierz rozmiar miseczki, z poniższej tabeli. Znajdziesz w niej wymiar miseczki zrobiony w ten sam sposób co wymiar Twojej piersi. 

instrukcja zdejmowania miary z biustu
tabela rozmiarów miseczki dla danego obwodu biustu

Super! Miseczkę mamy dobraną. Teraz czas zmierzyć obwód pod biustem. Zdejmij miarę ściśle trzymając centymetr ponieważ obwód biustonosza jest elastyczny i chcemy żeby mocno przylegał do ciała. Od wyniku odejmij 5cm i wybierz rozmiar obwodu z tabeli poniżej.

Tabela rozmiarów biustonoszy dla obwodu pod biustem

Prawda, że teraz wszystko wydaje się proste? Jeżeli nadal masz problem z dobraniem rozmiaru biustonosza, w którym możesz czuć się komfortowo przez cały dzień skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo, chętnie Ci pomogę!

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.